23. 05. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

15 жовтня в Україні відзначають Міжнародний День білої тростини

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Щорічно в жовтні та листопаді місяці в світі вшановуються дві події, які нагадують суспільству про нелегку долю наших незрячих співвітчизників. 

Це - День білої тростини і Міжнародний день сліпих. В нашій країні цю дату пов’язали з днем народження французького педагога Валентина Гаюї (1745—1822), що заснував в Парижі перший в світі інтернат для сліпих, з якого і почалося масове навчання людей з вадами зору.

Для визначення шляху палицю використовували відвіку.

А ось історія Білої тростини як символу сліпоти почалася з 1921 року у Великобританії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс із-за нещасного випадку втратив зір. Справитися з бідою йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку одному. Проте тростина, що супроводжувала молоду людину в його одиночних прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив фарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він став радити і іншим сліпим поступати так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій - вона масово подарувала сліпим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для сліпих (Великобританія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед інвалідів по зору.

У Франції, на батьківщині Валентина Гаюї (засновника першої школи для сліпих) і Луї Брайля (винахідника рельєфно-точкового шрифту для сліпих) історія білої тростини бере початок з 1930 року. Тоді аристократка Гвіллі Д’ербемон, що часто допомагає сліпим, вирішила, що з білими тростинами сліпим безпечніше пересуватиметься по місту. Газети допомогли донести її пропозицію до людей, а перші білі тростини були урочисто вручені президентові осліплих французьких ветеранів Першої світової війни і представникові цивільних незрячих.

Потім ідея розповсюдилася по інших країнах і континентах. Наприклад, в Сполучених Штатах вперше відзначили День білої тростини в 1964 році, а у всесвітньому масштабі його сталі відзначати з 1970 року. У 1992 році Всесвітній союз сліпих запропонував зробити цей день днем об’єднаних націй. Спеціального позитивного рішення до цих пір не було прийнято - і уряди різних країн на свій розсуд вибрали день для привертання уваги громадськості до проблем незрячих людей. Як правило, це жовтневі і листопадові дні або тижні. У ці дні об’єднання сліпих разом із зрячими проводять всілякі акції, аби привернути увагу до потреб незрячих людей і продумати необхідну для них допомогу.

Наша держава також приєднується до вшанування людей з вадами зору. Від усього серця бажаємо нашим незрячим співвітчизникам та їх родинам здійснення всіх задумів і мрій, щоб не вичерпалася їх віра в щедрість людської душі, щоб у житті їх завжди супроводжували милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисними людям!


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2012 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31