23. 02. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Мінсоцполітики: Ратифікація Угоди між Україною і Ізраїлем щодо переведення пенсій має відбутися восени

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon


Міністр соціальної політики України Наталія Королевська сподівається, що восени Парламент ратифікує Угоду між Україною та Ізраїлем щодо соціального забезпечення з переведення пенсій для громадян обох країн. Про це вона зазначила під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Ізраїлю в Україні Реувеном Дін Ель.

Міністр зауважила, що поділяє занепокоєння ізраїльської сторони щодо відтермінування ратифікації Угоди. «З моменту підписання Угоди минуло вже понад півроку. Для України це перший подібний документ, сфера дії котрого охоплює таку велику кількість громадян – орієнтовно понад 30 тисяч людей. Тому ми розуміємо, що потрібні якнайшвидша ратифікація Угоди та серйозна робота з налагодження механізмів її реалізації», – наголосила Міністр.

Вона повідомила, що затримка зумовлена дотриманням внутрішньодержавних процедур, необхідних для ратифікації Угоди. За її словами, вже найближчим часом відповідний законопроект через Міністерство закордонних справ буде направлений до Адміністрації Президента України, звідки він має потрапити на розгляд Парламенту вже на наступній сесії.

У свою чергу Реувен Дін Ель наголосив, що Угода зачіпає інтереси великої кількості населення Ізраїлю, котрі вже багато років чекають на встановлення соціальної справедливості. «Це люди, котрі почуваються обділеними. Вони багато років працювали, а тепер не можуть у повній мірі реалізувати своє право на пенсійне забезпечення. При цьому йдеться про не такі вже значні суми виплат. Тому тут справа більше у принциповості вирішення цього питання», – наголосив Посол. Також Посол зазначив, що ця Угода є важливою для України та Ізраїлю не тільки з фінансової точки зору. Ратифікація Угоди підкреслить соціально-гуманітарну правильність вирішення таких питань.

Наталія Королевська підтримала позицію Посла і відзначила, що підписання та подальша ратифікація Угоди є важливим етапом співпраці між Україною та Ізраїлем у соціальній сфері. Вона вважає, що більшу частину роботи належить зробити вже після ратифікації – на етапі практичної реалізації Угоди.

Довідка

28 вересня 2012 року між Україною і Ізраїлем було підписано Угоду щодо соціального забезпечення з переведення пенсій. Угода є важливим інструментом для забезпечення соціальних гарантій громадянам, котрі мешкають в Україні та Ізраїлі. Предметом правового регулювання Угоди є:

· здійснення виплат в межах загального державного пенсійного страхування України (пенсії за віком, за інвалідністю, з втрати годувальника) та страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України;

· здійснення виплат в межах Закону про національне страхування Ізраїлю в частині, що стосується страхування за віком, на випадок втрати годувальника, на випадок інвалідності та від нещасного випадку на виробництві;

· зарахування за потреби страхового стажу, набутого на території України або Ізраїлю, при визначенні права та призначення пільг чи пенсії, передбаченої Угодою.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< липня 2011 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30 31