26. 09. 2023
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

У Мінсоцполітики спільно з представниками ЮНІСЕФ обговорили реформу системи надання соціальних послуг

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon


Питання захисту прав дітей та реформування системи надання соціальних послуг перебували в центрі уваги під час зустрічі Міністра соціальної політики Павла Розенка з Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні пані Джованною Барберіс. У заході також взяли участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Рудігер Люхманн, керівник програми ЮНІСЕФ з питань захисту дитини Габріель Акімова, фахівці Мінсоцполітики.

За словами Міністра, у нинішніх умовах Мінсоцполітики потребує допомоги у роботі з різними верствами населення – сім’ями з дітьми, інвалідами, пенсіонерами, малозабезпеченими, переселенцями та іншими. І тому високо цінує позицію міжнародних інституцій, які вже надають і планують надавати й надалі таку вкрай необхідну підтримку.

„Ситуація, яка склалася в Україні, - надзвичайна, і ми працюємо у надзвичайних умовах. Ця ситуація проходить через серце кожного громадянина. Раніше ми навіть уявити не могли того стану напруження в державі, що є сьогодні. Але нині зусилля сконцентровані й спрямовуються на оперативне розв’язання нагальних проблем. Силові відомства та Мінсоцполітики - нині на першій лінії фронту. Адже якщо перші відстоюють суверенітет і незалежність нашої держави, то ми турбуємося про людину від її народження до останньої хвилини життя”, - сказав Павло Розенко.

Він наголосив, що реформування системи надання соціальних послуг – є одним з пріоритетів у соціальній політиці, це зафіксовано і в Коаліційній угоді, і в Програмі діяльності Уряду. „Це одна із ключових реформ, яка стоїть перед нами. Адже йдеться про зміну принципів надання соціальних послуг. Будемо робити їх більш відкритими із залученням приватного бізнесу, іноземних ініціатив, громадських організацій, громадських рухів тощо”, - зауважив Міністр і додав, що Мінсоцполітики має намір істотно лібералізувати досить консервативну систему надання соціальних послуг, яка склалася ще за радянських часів. Головна мета – підвищення якості надання соціальних послуг. А це можливо лише через посилення прозорості ринку послуг, запровадження здорової конкуренції на ньому. „Це, безумовно, призведе з часом до зовсім іншої якості надання послуг людям, які їх потребують”, - підкреслив Павло Розенко.

Зі свого боку, Джованна Барберіс запевнила, що Дитячий фондом ООН (ЮНІСЕФ) готовий надати необхідну технічну допомогу для активного просування цієї реформи. Тим більше, що спільно з Мінсоцполітики вже зроблено чимало в цьому напрямі, зокрема, щодо стандартизації послуг, фінансування надання послуг, покращення стану соціальних працівників на рівні громади тощо. „Діапазон наших програм дуже широкий і покриває всю Україну. Ваше Міністерство успішно координує роботу по секторах. Ви – наш найголовніший партнер. Дякуємо за ефективну співпрацю й сподіваємося, що нинішнього року результати наших спільних зусиль будуть ще ефективнішими”, - наголосила Джованна Барберіс.

Окремо сторони обговорили питання надання допомоги переселенцям та вразливим категоріям населення, а також сім’ям та дітям, які перебувають на окупованій території.

Як зазначив Павло Розенко, захист прав дітей в ситуації, яка склалася на Сході України, - одне з найболючіших питань. «На жаль, державні інтитуції позбавлені можливості захистити права дітей та інших вразливих категорій населення на непідконтрольних українській владі території. Тому ми підтримуємо зусилля міжнародних організацій допомогти людям по обидві сторони конфлікту», - підкреслив Міністр.

У відповідь представники ЮНІСЕФ зазначили, що зроблять все, аби таку допомогу надати.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< січня 2015 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31