16. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Геннадій Зубко: Економія енергоспоживання та енергоефективність мають стати трендом України

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Энергоефективні стандарти дозволяють сьогодні Євросоюзу зменшити енергоспоживання до 50 кВт на один кв. м житла на рік. В Україні цей показник сягає понад 200 кВт. Маємо наблизити українців до рівня енергоспоживання у європейських країнах – 50-80 кВт на один кв. м житла. Про це у своєму виступі під час «Години запитань до Уряду» у Парламенті повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Саме технічно-фінансова підтримка Фонду енергоефективності, який ми запускаємо, і мотивуватиме українців до інвестицій в енергоефективність, отримання фінансової допомоги від держави і міжнародних партнерів, а отже зменшення енергоспоживання», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, один з міжнародних партнерів – IFC — буде входити у Наглядову раду Фонду ЕЕ. Це є важливою умовою як для прозорої роботи фонду, так і залучення сучасних технічних рішень при проведенні енергоефективних заходів. «Вже розроблена стратегія щодо корпоративного управління Фондом, на Уряді схвалені відповідні акти і тому я запрошую всіх активних, небайдужих і фахових експертів долучатися до конкурсу з відбору до Наглядової ради», — наголосив урядовець.

«Робота Фонду буде діяти як підтримка багатоповерховому сектору і домогосподарств, але маршрутна карта проведення енергоефективних заходів буде непростою. Необхідно бути фаховими людьми аби впроваджувати заходи з енергоефективності. Тому, я наголошую на необхідності комунікаційної роз’яснювальної компанії щодо енергоефективного маршруту для ОСББ: аналіз стану будинків, отримання технічних рекомендацій, обрання енергоаудиторів і енергосервісних компаній тощо», — розповів Віце-прем’єр-міністр.

Геннадій Зубко подякував депутатському корпусу за підтримку у прийнятті в 2017 році необхідної законодавчої бази з енергоефективності: «2017 рік став проривним у законодавчому забезпеченні реформи, були прийняті ключові закони. Уряд спільно з депутатським корпусом, міжнародними партнерами та експертами розробили і схвалили рішення, які ніколи не ухвалювались раніше в Україні. Головне завдання на цей рік – повноцінний старт і початок роботи Фонду енергоефективності – головного інструменту реформи. Його мета – принести енергоефективність в житловий сектор, де сьогодні – найбільші втрати енергоресурсу».

«80 мільярдів гривень з державного бюджету щорічно направляються на виплати субсидії – це величезні кошти, які витрачаються і не повертаються. Тому, наше головне завдання, щоб кошти на енергоефективні заходи стали інвестиціями у зменшення енергоспоживання, і зрештою — в енергонезалежність України. Економія енергоспоживання та енергоефективність має стати трендом України», — наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Служба Віце-прем'єр-міністра України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28