23. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Комітет з питань охорони здоров'я затвердив пропозиції до Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Як вважають члени Комітету, сьогодні основними проблемами охорони здоров‘я, материнства та дитинства є високий рівень захворюваності на серцево-судинні, судинно-мозкові, онкологічні хвороби, цукровий діабет, туберкульоз, ВІЛ-інфекції/СНІД. На думку Комітету, це зумовлює значно нижчу в порівняні з іншими європейськими країнами середню тривалість життя та суттєву частку інвалідів серед населення, в тому числі в працездатному віці. Крім цього, народних депутатів турбують неефективна структура управління та фінансування системи охорони здоров´я, розпорошеність та нераціональне використання коштів і ресурсів, відсутність сучасних механізмів фінансування.

Система охорони здоров´я, наголошувалося на засіданні Комітету, стоїть на порозі кадрової кризи. Має місце дефіцит кадрів, особливо у первинній ланці загалом та сільській місцевості зокрема: тільки у секторі первинної медико-санітарної допомоги є 6,5 тисяч вакансій та 6,2 тисячі працюючих пенсіонерів. Крім цього, наголошувалося під час засідання Комітету, постійно збільшується некерована міграція медичного персоналу, в тому числі за кордон; знищується соціальний престиж медичної професії внаслідок одного з найнижчих у суспільстві рівнів заробітної плати.

Відповідно до рішення Комітету, основними завданнями уряду у 2010 році мають бути:

реформування системи охорони здоров'я з метою підвищення якості, своєчасності, доступності та економічної ефективності медичного обслуговування на усіх рівнях, насамперед в секторі первинної медико-санітарної допомоги (в першу чергу у сільській місцевості).

загальне зниження рівня захворюваності та смертності населення за рахунок покращення профілактики, діагностики й лікування серцево-судинних, судинно-мозкових, онкологічних хвороб, цукрового діабету, туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших хвороб, вжиття заходів щодо запобігання виробничого і невиробничого травматизму;

першочергове підвищення якості надання медичної допомоги матерям та дітям, покращення репродуктивного здоров'я населення;

забезпечення відповідних умов проживання, навчання, праці, відпочинку та  харчування, посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та державного нагляду за якістю й безпечністю лікарських засобів, медичного обладнання та медичних виробів.

сприяння відновленню соціального престижу медичної професії та забезпечення гідного соціального захисту медичних працівників.

За підсумками обговорення народні депутати ухвалили рішення направити ці та інші пропозиції до профільного комітету для врахування при підготовці Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік до другого читання.

Джерело: Верховна Рада України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31