23. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Система надання соціальної допомоги: перспективи удосконалення

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Про удосконалення системи надання соціальної допомоги та пільг йшлося на семінарі, що відбувся в рамках проекту „Удосконалення системи соціальної допомоги”. Проект виконується Міністерством праці та соціальної політики України спільно із Світовим банком. У роботі семінару взяли участь представники Мінпраці, центральних органів виконавчої влади, вітчизняні і міжнародні експерти, спеціалісти регіональних обласних управлінь праці та соціального захисту. Присутні обговорили низку важливих питань із зазначеної теми, зокрема, щодо впровадження в Україні пілотних проектів, які, враховуючи міжнародний досвід,  демонструють нові підходи у наданні соціальної допомоги.

„Проекти, пропозиції та результати досліджень, що зроблені в рамках виконання заходів Проекту, – це перспективи, майбутнє нашої системи соціального захисту, яка, безумовно, потребує реформування”, - наголосив заступник Міністра праці та соціальної політики Віталій Мущинін , виступаючи на заході. Хоча, на його думку, вжита в Україні цього року спрощена система надання державою житлових субсидій (за нею на сьогодні понад мільйон сімей стали отримувачами субсидій), також могла би стати окремою сторінкою у накопиченні позитивного світового досвіду, корисного й для інших країн.

Представлені учасникам семінару рекомендації містять пропозиції щодо удосконалення механізмів надання пільг та житлових субсидій, запровадження єдиних критеріїв оцінювання майнового стану сімей при призначенні їм допомоги, розширення функцій інституту соціальних інспекторів, тощо.

Керівник компанії CASE-Україна Януш Ширмер, який і презентував результати проведеної роботи, у своєму виступі підкреслив, що система соціальної допомоги в Україні є якісною, а її рівень - досить високий і нічим не поступається європейському. Але, на його думку, в Україні є все ж таки своя специфіка у наданні соціальної допомоги, на яку і звертали увагу, роблячи висновки та рекомендації.

Дослідження та висновки, зроблені щодо кожного із наданих проектів є надзвичайно актуальними для України і мають бути вжитими, але поступово, підкреслив Віталій Мущинін.

„Не слід забувати, що у нас майже 3 мільйони сімей отримують державну допомогу, 13 мільйонів громадян відносяться до пільгових категорій, але при цьому майже 50% з них, звертаючись за допомогою до держави, не декларують своїх доходів. Саме тому надані методики тих же оціночних критеріїв майнового стану сімей, ступеню їх нужденності є вкрай важливими. Наша система соціального захисту потребує посилення адресності допомоги. Також необхідно посилювати і службу соціальних інспекторів”, - зазначив заступник Міністра.

Учасники заходу відзначили, що проведення подібних семінарів, які допомагають проаналізувати сучасний досвід, окреслюють перспективи та напрями у подальшій роботі з найбільш вразливими верствами населення, що потребують державної підтримки, є корисним та важливим для подальшої роботи по вдосконаленню системи надання соціальної допомоги.

Джерело: Мінпраці


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< травня 2014 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31