27. 09. 2023
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

Лідія Дроздова: За перші п'ять років Україна досягла позитивних результатів з реалізації положень Плану дій Ради Європи

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Участь у політичному, суспільному та культурному житті, життя в місцевій громаді, освіта, підвищення рівня поінформованості, зайнятість, професійна орієнтація та підготовка,безбар’єрний доступ, охорона здоров’я, реабілітація, соціальний і правовий захист – усі ці та інші аспекти, такі життєво важливі для громадян з інвалідністю, перебували в центрі уваги учасників та гостей Європейської конференції „Імплементація положень Плану дій Ради Європи щодо сприяння правам і повній участі людей з обмеженими можливостями в суспільстві на 2006-2015 роки”, яка проводиться в Одесі в рамках головування України у 2011 році з травня по листопад в Комітеті Міністрів Ради Європи.

„Ми вдячні міжнародним колегам за виявлений інтерес до України та до нашої роботи щодо імплементації положень Плану дій Ради Європи. Адже за перші п’ять років реалізації в Україні цього документу нам вдалося досягти певних позитивних результатів майже по всіх напрямах”, - сказала, виступаючи на конференції, заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова.

Вона розповіла, що План дій став практичним інструментом при підготовці до ратифікації Україною Конвенції ООН про права інвалідів. Пріоритети Плану дій знайшли своє відображення в низці державних документів, у тому числі в Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки Комітету економічних реформ при Президенті України, а також у пріоритетах роботи Міністерства соціальної політики.

За інформацією Лідії Дроздової, розв’язання проблем людей з обмеженими можливостями, їх соціальний захист та підтримка – одне з найважливіших завдань як державних інституцій, так і всього суспільства. Адже в Україні нині проживають 2,6 млн. таких громадян, або 5,5 % всього населення, з них 165 тисяч – діти-інваліди. Щороку чисельність вперше визнаних інвалідами наших співвітчизників становить в середньому 200 тисяч чоловік. „Нині ми здійснюємо перехід від медичної моделі інвалідності до моделі, заснованої на соціальному і правозахисному підході – „від пацієнта до громадянина”, що спричинило й зміну державної політики по відношенню до інвалідів”, - зазначила Лідія Дроздова.

Наприклад, говорячи про такий важливий напрямок роботи, як реабілітація, Лідія Дроздова виокремила характерну особливість української системи реабілітації, а це – послідовність і комплексність, тобто від ранньої соціальної реабілітації, професійної реабілітації – до працевлаштування. Така тріада дозволяє інтегрувати інваліда в соціум як повноправного члена суспільства, переконані у Мінсоцполітики. Всього нині в Україні функціонує 590 реабілітаційних установ різної сфери управління, у тому числі в системі Міністерства – 207. Професійна ж підготовка здійснюється у 12 центрах професійної реабілітації по 64 професіях і спеціальностях, актуальних на ринку праці. Щороку у реабілітаційних закладах надаються послуги майже 45 тисячам інвалідів та дітей-інвалідів.

Велика увага приділяється й працевлаштуванню громадян з обмеженими можливостями. Так, за період 2007-2010 рр. за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів для них було створено понад 11430 робочих місць, а чисельність працевлаштованих торік за направленням Державної служби зайнятості порівняно з 2009 роком збільшилася на 17,8 %. Всього ж рівень працевлаштування зріс з 22,2% до 27,2%.

Рік у рік зростають і витрати з державного бюджету України на реалізацію програм соціального захисту інвалідів, наголосила Лідія Дроздова. Зокрема, у 2011-му на реалізацію цих програм Мінсоцполітики заплановані кошти в обсязі понад 4 млрд. грн., що на 100 мільйонів більше, ніж у 2010 році. На житло для інвалідів Великої Вітчизняної війни першої групи, інвалідів по зору та слуху, воїнів-інтернаціоналістів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено 100 млн. гривень. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам до кінця нинішнього року буде збільшено порівняно з аналогічним періодом 2009-го на 32-35 %. Для забезпечення людей з обмеженими можливостями протезами та інвалідними кріслами цього року передбачено 300 млн. гривень.

„Безперечно, ще не все зроблено, як того б хотілося. Цьому є різні причини. Але з впевненістю можна стверджувати, що Україна здійснює послідовні кроки на шляху побудови суспільства рівних можливостей для всіх своїх громадян, і найголовніше – для людей з інвалідністю. Досягненню ефективних результатів у цьому напрямі сприятиме й прийняття Загальнонаціональної програми „Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів і розвитку системи реабілітації інвалідів на період до 2020 року”, - підкреслила заступник Міністра соцполітики. Лідія Дроздова також висловила впевненість, що під час конференції будуть визначені напрями подальшої роботи з виконання Плану дій Ради Європи й побажала плідної роботи всім її учасникам.

Прес-служба Міністерства соціальної політики


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< травня 2011 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30