21. 03. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Федеративний устрій може служити одним із шляхів розвитку України

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

 

Федералізація може стати одним із шляхів розвитку для України, але не панацеєю - вчені.

Про це в ході круглого столу, організованого рухом "Український вибір", висловлювалися відомі вчені та політологи.

"Реальний досвід кримської автономії показує, як не потрібно робити автономію, оскільки її жителі навіть не усвідомлюють, що з нею робити. У випадку з федерацією, люди повинні чітко розуміти свої вигоди від нового устрою країни", - відмітив директор київського Європейського інституту політичної культури Олександр Булавін.

В зв'язку з цим, за його словами, слід говорити на першому етапі про культурну федералізацію, оскільки економічна й адміністративна федералізація відчувається не так гостро.

"Якщо в Донецьку не примушуватимуть ставити пам'ятник Бандері, а у Львові пам'ятник Сталіну, я впевнений гострота спаде", - підкреслив Булавін.

Завідувач кафедри політичних наук і міжнародних відносин Таврійського національного університету імені Вернадського, професор Сергій Юрченко вважає, що "в ідеї федералізації має існувати ряд обмежень".

Сутність науки, сказав він кореспондентові агентства, якраз і говорити не про те, що буде хорошого, а що буде поганого.

"Виживання в сучасному світі можливе у складі великих військово-політичних блоків, для України це міг би бути Євразійський блок. Він міг би бути прийнятним для країни. А ось наскільки відповідатиме участі в цьому блоці ідея федералізації, для мене неоднозначно", - підкреслив він.

За словами члена оргкомітету зі скликання Української федеративної асамблеї, директора Фонду гуманітарних стратегій Михайла Павліва, подібні круглі столи пройдуть у всіх регіонах України.

"Наше завдання з'ясувати думку наукових кіл, політологів про саму ідею федералізації, можливі ризики. Ми розпочали дискусію з Криму, оскільки це унікальний досвід співіснування в унітарній державі автономного утворення", - підкреслив він.

Сергій Павлів


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< грудня 2015 >
П В С Ч П С Н
  1 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31