21. 05. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Уряд ставить своєю метою побудову такої держави, де соціальна захищеність та людська гідність стануть реальністю життя

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Найкращий соціальний захист працездатного населення – це наявність роботи і гідної заробітної плати. Тому підвищення рівня зайнятості населення та розвиток ринку праці визначено одним з основних стратегічних напрямів вирішення проблеми бідності в Україні. На цьому наголосив сьогодні заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату В’ячеслав Коломієць, виступаючи на Національній тристоронній конференції з нагоди Дня гідної праці.

Від імені Мінсоцполітики урядовець привітав учасників і гостей заходу та подякував його організаторам – Міжнародній організації праці та Регіональному представництву Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні й Білорусі – за надану можливість як обмінятися позитивним досвідом, так і обговорити проблемні питання у забезпеченні гідної праці.

„Метою соціальної політики в Україні є послідовне підвищення рівня і якості життя населення, зниження соціальної нерівності, забезпечення соціальних прав громадян та зменшення кількості бідного населення. І особливе значення в її реалізації належить саме забезпеченню гідного рівня оплати праці”, - сказав В’ячеслав Коломієць.

За його словами, в Україні щороку підвищується державна гарантія в оплаті праці – мінімальна заробітна плата. З листопада 2009 року вона встановлюється на рівні прожиткового мінімуму. Зростання розміру середньомісячної мінімальної заробітної плати у 2012 році проти 2009-го становитиме понад 70 %. А на 2013 рік передбачається забезпечити зростання мінімальної заробітної плати темпами, що перевищують прогнозований рівень інфляції.

Урядовець також зазначив, що, приєднавшись до Конвенції № 144 „Про тристоронні консультації”, Україна підтвердила: через соціальний діалог вона прагне забезпечити стабільну економіку і досягти соціальної злагоди. І підтвердженням цьому є підписання 1 червня 2012 року Національної тристоронньої угоди про зайнятість населення та робочі місця між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців, професійних спілок, профоб’єднань та Урядом України. Зокрема, згідно з цим документом, сторони взяли зобов’язання щодо підвищення рівня зайнятості до 2017 року. Це сприятиме стимулюванню зростання національної економіки, розширенню сфери застосування праці, підвищенню рівня зайнятості та реалізації права громадян на гідну працю, збереженню та розвитку трудового потенціалу України.

Як відомо, з 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України „Про зайнятість населення”, ініційований Кабінетом Міністрів і прийнятий Верховною Радою 5 липня 2012 року. В’ячеслав Коломієць підкреслив: його положення спрямовані на комплексне вирішення питань зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення рівня конкурентоспроможності робочої сили на ринку праці, стимулювання заінтересованості роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи, тощо. Водночас у Мінсоцполітики переконані у доцільності проведення комплексного аналізу ситуації щодо зайнятості населення, рівня доходів та соціального захисту працюючого населення.

„Тобто це має бути комплекс показників, які характеризують рівень життя працюючого населення. Для цього Мінсоцполітики планує запровадити актуалізований моніторинг оцінки процесу змін щодо гідної праці в Україні за методологією МОП. Втілюючи у життя Програму економічних реформ на 2010 – 2014 роки, а також соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, Уряд ставить своєю метою побудову такої держави, де соціальна захищеність та людська гідність стануть реальністю життя”, - підкреслив заступник Міністра соціальної політики.

На завершення свого виступу В’ячеслав Коломієць зазначив, що питання гідної праці – це комплексне питання, яке включає в себе значну кількість показників, і висловив впевненість, що спільними зусиллями Уряду, профспілок і роботодавців вдасться досягти умов гідної праці на кожному робочому місці.

Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2012 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31