18. 02. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Микола Азаров гостро розкритикував противників співпраці з Митним союзом

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів звернувся до політиків, які виступають проти співпраці України у рамках Митного союзу, з питанням: чи візьмуть вони відповідальність за соціальний регрес у разі припинення співпраці на ринку СНД.azarovanischenko

«Якщо завтра (умовно) цей ринок закриється для України, скажіть: нам що, закривати підприємства, конструкторські бюро, наукові інститути, звільняти людей? Це доля мільйонів людей, українських сімей! Я звертаюсь до політиків, які виступають проти співпраці з Євразійським економічним об’єднанням: ви візьмете на себе відповідальність за неминуче в разі припинення співробітництва безробіття, зменшення розміру пенсій, соціальний регрес? Чи може, нам хтось компенсує такі величезні втрати? Куди ви штовхаєте Україну?» - наголосив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що його вражає безвідповідальність і абсурдність заяв певних політиків, що ринок СНД Україні нецікавий.

«Ми не можемо ігнорувати, а тим більше втрачати жодного ринку, особливо такого, де українські товари безумовно конкурентоздатні, користуються попитом на роки вперед. Ринок Європейського Союзу, до якого ми наполегливо прагнемо увійти, має інші переваги й інші вимоги. До них треба певний час підтягатися, переозброюючи нашу промисловість за допомогою цього ж європейського ринку. Це економічна стратегія України, і протиставляти ці два ринки двох митних союзів ми просто не маємо права», - наголосив Глава Уряду.

За його словами, три роки Уряд наполегливо працює над пошуком нових ринків, веде переговори про створення зон вільної торгівлі з Канадою, Ізраїлем, Туреччиною, Сербією, Сінгапуром, В’єтнамом та ін.

Микола Азаров підкреслив, що в умовах світової рецесії ринок Митного союзу (країни якого, навпаки, продовжують економічний розвиток) і для України відкриває можливості економічного розвитку.

За його словами, сьогодні саме на ринок СНД замкнена левова частка коопераційних, виробничих зв’язків українських компаній, а також культурних і гуманітарних зв’язків наших людей. «На цьому ринку треба ефективно працювати і зміцнювати свої позиції. Насправді цього ж чекають партнери українських компаній в Росії, Білорусі і Казахстані», - сказав Микола Азаров, додавши, що якраз участь у Митному союзі зміцнює позиції України.

Він нагадав  ситуацію, коли торік Україна зазнала втрат після введення так званого утилізаційного збору на ввезення до Митного союзу автомобільної техніки: «Україна була поставлена перед фактом і не могла навіть висловити свої аргументи до прийняття рішення. У результаті українські автовиробники скоротили виробництво вантажних автомобілів майже на 50%, легкових – на 61,2%. Йшлося навіть про те, щоб повністю зупинити автомобільні заводи і звільнити всіх робітників. Ми змушені були вжити симетричних заходів для захисту вітчизняного автопрому. Врешті, можна спитати: і кому на користь пішло таке протистояння?».

 

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2013 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30