20. 06. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Пільги, які втратили нардепи

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Народні депутати ухвалили у п'ятницю закон №1075 "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України". Ним передбачається скасування низки депутатьских пільг.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, згідно з документом, нардепам скасовано матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі подвійної місячної зарплати, відшкодування витрат, пов'язаних із переїздом на роботу до ВР, обов'язкове державне страхування на забезпечення діяльності ВР, право на першочергове поселення в готель.

Окрім того, парламентарії відтепер не матимуть права на безкоштовне користування залами офіційних делегацій, аеропортів та аеровокзалів, залізничних вокзалів і станцій, морських та річкових вокзалів і портів, а також права на безкоштовне паркування автомобіля на всій території України. Вилучено також абзац, відповідно до якого час роботи у Верховній Раді поширюється на строки присвоєння військових та спеціальних звань.

Норму щодо безкоштовного проїзду народних депутатів усіма видами транспорту замінено на норму щодо ліміту коштів, який щомісяця видаватиметься кожному нардепові для проїзду територією України.

Замінено також норму щодо забезпечення депутатів житлом. Відтепер депутати матимуть право лише на отримання щомісячної компенсації для оренди житла або винайму готельного номера у розмірі, встановленому кошторисом ВР. Право на таку компенсацію матимуть лише ті депутати, місце проживання яких знаходиться на відстані понад 30 км від територіальних меж Києва. Водночас список нардепів, які отримують компенсації на оренду житла та винайм готельного номера, щоквартально публікуватиметься у газеті "Голос України" та щомісячно оприлюднюватиметься на сайті ВР.

Вилучено норми щодо зарахування часу, коли народний депутат тимчасово не працював, у зв'язку з неможливістю надати йому попередню або рівноцінну роботу, до загального і безперервного стажу роботи, а також зарахування до трудового стажу перерви в роботі дружини (чоловіка) народного депутата у разі непрацевлаштування її (його) за місцем проживання чоловіка (дружини), що давало право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати, на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

У разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради тепер депутати не отримають одноразової грошової допомоги у трикратному розмірі місячної зарплати. До того ж, якщо нардеп вийде на пенсію, йому не виплачуватиметься грошова допомога у розмірі 12 місячних посадових окладів, а також не надаватиметься право безоплатного проїзду на території України залізничним, водним, повітряним або автомобільним міжміським транспортом.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2014 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27