27. 09. 2023
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

Новости

Постанова КМУ. Про проведення експерименту з упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення соціальної допомоги 44

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 квітня 2011 р. №  448

Київ

Про проведення експерименту з упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення соціальної допомоги

Кабінет Міністрів України постановляє

1. Прийняти пропозицію Міністерства соціальної політики щодо проведення протягом травня — липня 2011 р. у Луцькому районі Волинської області,
Олександрійському районі Кіровоградської області, Ленінському та Кіровському районах м. Кіровограда і Корюківському районі
Чернігівської області експерименту з упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення соціальної допомоги (далі — експеримент).

2. Затвердити Порядок упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення соціальної допомоги, що додається.

3. Волинській, Кіровоградській, Чернігівській обласним державним адміністраціям забезпечити проведення експерименту та роз’яснювальної роботи із залученням засобів масової інформації.

4. Міністерству соціальної політики:

надавати органам праці та соціального захисту населення методичну допомогу в проведенні експерименту, бланки акта додаткового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї чи домогосподарства, анкети домогосподарства та його членів і програмне забезпечення;

поінформувати до 1 серпня 2011 р. Кабінет Міністрів України про результати проведення експерименту.Прем’єр-міністр України                                                                      М. АЗАРОВ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 квітня 2011 р. №  448

 

ПОРЯДОК
упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення соціальної допомоги

 

1. Цей Порядок визначає механізм упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або на дітей одиноким матерям у розмірі, що перевищує мінімальний розмір такої допомоги, малозабезпеченим сім’ям, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі — соціальна допомога).

2. Громадянин, який звертається в установленому порядку за призначенням соціальної допомоги (далі — заявник), разом з необхідними документами подає управлінню праці та соціального захисту населення анкету домогосподарства та його членів за формою, затвердженою Мінсоцполітики, що зберігається в його особовій справі.

3. Зазначена в анкеті домогосподарства та його членів інформація, на підставі якої проводиться непряма оцінка доходу заявника, вноситься до бази даних органів праці та соціального захисту населення.

4. За результатами проведення непрямої оцінки доходів формується перелік заявників, інформація про доходи яких потребує додаткової перевірки державним соціальним інспектором. До переліку заявників включається не менш як 20 відсотків заявників, що мають найвищий показник доходу, розрахованого за методом непрямої оцінки доходів громадян, з числа заявників, дохід яких перевищує задекларований. До переліку заявників також включаються заявники, дохід яких, розрахований за таким методом, перевищує 130 відсотків задекларованого доходу.

Державні соціальні інспектори проводять перевірку достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан включених до переліку заявників та обстеження матеріально-побутових умов їх сімей.

За результатами перевірки складається акт додаткового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї чи домогосподарства за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Майновий стан сім’ї за результатами обстеження оцінюється за бальною системою.

Бальна оцінка показників акта додаткового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї чи домогосподарства та гранична сума балів визначаються Мінсоцполітики.

5. Якщо за результатами обстеження матеріально-побутових умов сім’ї чи домогосподарства сума балів перевищує граничну суму, соціальна допомога призначається органом праці та соціального захисту населення на підставі рішення райдержадміністрації та виконавчого органу міської чи районної ради або комісії, яка ними утворена.

6. Матеріали про результати перевірки достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан включених до переліку заявників та обстеження матеріально-побутових умов їх сімей подаються щотижня Мінсоцполітики для проведення моніторингу.


Newer news items:
Older news items:

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< квітня 2011 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 30