04. 08. 2021
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

Комісія ТЕБ та НС розглянула питання пожежної безпеки закладів освіти та епідемічного благополуччя населення в літній період

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

7 червня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Це планове засідання і питання порядку денного обумовлені, в першу чергу, необхідністю вжиття заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, забезпечення належного захисту населення і територій від їх наслідків в умовах початку літнього періоду, для якого притаманне зростання загрози пожежної та епідемічної небезпеки, особливо в умовах здійснення протиепідемічних заходів із протидії поширенню на території України COVID-19», - зазначив Міністр розвитку громад та територій, перший заступник голови Державної комісії Олексій Чернишов.

Учасники засідання заслухали інформацію МОЗ про заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в Україні. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що за останні роки вдалося досягти суттєвого покращення виконання національної програми імунізації, поступово відроджується довіра українців до щеплень і відповідно зростає відсоток охоплення обов’язковими щепленнями. Порівнюючи відсотки охоплення вакцинацією в 2020 році з минулими допандемічними роками можна констатувати:  рівень охоплення обов’язковими щепленнями зберігся, незважаючи на пандемію коронавірусної хвороби. Це завдяки злагодженим діям Уряду, міністерств, облдержадміністрацій та лікарів.

Про стан пожежної безпеки закладів освіти проінформували представники МОН та ДСНС. Заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук серед іншого наголосив, що зазначене питання є дуже важливим для всієї сфери освіти в цілому і питання забезпечення пожежної безпеки покладається на власника земельної ділянки та власника об’єкту, а також на керівника об’єкта господарювання.

За результатами заслуханих доповідей, прийнято рішення доручити МОН, обласним та Київській міській держадміністраціям:

  • вживати заходів до створення безпечних та нешкідливих умов освітнього процесу;
  • забезпечити щорічне планування та належний контроль виконання заходів забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти.

Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька проінформувала щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в літній період. Вона наголосила, що перевірки, зокрема шкільних та дошкільних закладів освіти, мають бути відповідальними. «З боку Держпродспоживслужби ми будемо дуже ретельно за цим слідкувати», - підкреслила Владислава Магалецька і додала, що зараз на контролі і оздоровчі кампанії.

З даного питання Комісією прийняті, зокрема, наступні рішення:

  • посилити контроль за дотриманням законодавства у сфері поводження з побутовими відходами;
  • МОЗ, Держпродспоживслужбі, Національній поліції, обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити контроль за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках;
  • Мінрегіону, обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити своєчасне здійснення заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій на водопровідно-каналізаційних мережах;
  •  обласним та Київській міській держадміністраціям провести підготовку закладів оздоровлення та відпочинку, пляжів та рекреаційних зон загального користування і курортних зон для відпочинку населення у літній період;
  • забезпечити контроль за підготовкою до проведення літньої оздоровчої кампанії, організацією належного медичного обслуговування, повноцінного збалансованого харчування в закладах оздоровлення та відпочинку тощо.

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2021 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30